Smrtelně zranil řidičku, 11,5letý trest je definitivní

Až znalecké posudky s pádnými důkazy i výpovědi projíždějících šoférů, usvědčily devětadvacetiletého Stanislava Sochnu ze smrtelné nehody. Ta se stala před několika lety na silnici mezi Milíčovicemi a Citonicemi. Muž stále tvrdil, že za kolizi může padesátiletá řidička protijedoucího fiatu, do které v osobním volvu narazil, když v rychlosti 179 kilometrů v hodině nezvládl zatáčku a dostal smyk. Žena na místě zemřela. Muž měl v těle přes promile alkoholu, marihuanu a nesměl řídit. Byl obžalován z trestného činu obecného ohrožení při jízdě osobním autem a Krajským soudem v Brně odsouzen k 11,5letému pobytu ve vězení. Proti rozsudku se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, který minulý týden trest potvrdil.
Podle soudních znalců z oboru dopravy se zatáčka dala projet ještě v rychlosti 163 kilometrů v hodině. „Po jejím překročení se však vozidlo obžalovaného dostalo do nekontrolovaného a neovladatelného smyku a v protisměru narazilo do vozu řidičky, která neměla žádnou šanci střetu zabránit. To vše bylo ze stop jasně patrné,“ konstatoval jeden z nich.
Osudové srážce předcházelo hazardní předjíždění. Jen shodou náhod a díky pohotové reakci ostatních řidičů tehdy nedošlo k hromadné nehodě několika aut, v jednom z vozů cestovaly také dvě děti. Devětadvacetiletý řidič pak o několik minut později zavinil tragickou nehodu, která stála život ženy za volantem.

REKLAMA