Znojmo žije divadlem přiveze Terezu Ramba, Pavla Lišku i mimi šapitó

Poslední červnové dny, cirkusové šapitó a hvězdně obsazený program z hereckých pater nejvyšších. To je 12. ročník festivalu Znojmo žije divadlem – 26. až 29. června. „Program zahájíme představením s nelehkou tématikou z dob komunistického Československa s úžasnou Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou v představení Amerikánka. Do tandemu Pavla Lišky, který už na našem festivalu vystoupí potřetí, se připojí Michal Isteník a společně nás na své Javě 50 zavezou do dob, kdy život běžel na jeden válec,“ přiblížil první část programu František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Festival nabídne pouliční představení, workshopy pro děti a nově také dětské šapitó, které vyroste na nádvoří znojemského hradu.


Další herecký koncert si budou moci diváci vychutnat díky pražskému Divadlu Verze, a to konkrétně Petře Špalkové, Petru Lněničkovi, Honzovi Dolanském a Evě Kodešové. O zahájení prázdninového režimu se v sobotu v šapitó postará dvojice komiků a stand-upových matadorů, nejen znojemským publikem prověření a oblíbení Filip Teller a Paľo Seriš. „Festival Znojmo žije divadlem je opravdu jedinečný, a to jak programem, tak návštěvníky, kteří se pravidelně vrací a chodí si užít netradiční divadelní scénu cirkusového šapitó. Jsme rádi, že opět nabídneme program, ve kterém si vybere malý i velký divák,“ komentuje Bohumila Beranová, místostarostka města Znojma.


I letos festival nabídne několik pouličních představení. S novým představením Pošťáci přijedou Bratři v tricku, s novou náloží humoru a písní opět dorazí rodinný kočovný kabaret. Poprvé až z dalekého dánsko-makedonského pomezí přijede famózní loutkař Alex Mikhailovsky. Zásadní novinkou letošního ročníku je dětské šapitó, které bude od středy do pátku stát na nádvoří znojemského hradu a ve kterém děti uvidí tři dětská představení, a budou se moci učit základům žonglování pod vedením klauna Huberta (bublinková show a workshop). Neposlední novinkou bude mobilní divadelní bar Bublinky, legendární italské tříkolé vozítko Piaggio Ape, které bude rozvážet bublinky pro malé, maminky i tatínky. Nezní to lákavě?
Podrobný program najdete na webu www.znojemskabeseda.cz nebo v tištěné podobě ve znojemských infocentrech Obroková a Louka. Vstupenky je možné zakoupit také na www.vstupenkyznojmo.cz.

REKLAMA