Znojemské podzemí posloužilo k cvičení

(Foto: Hasiči JHM) Znojemské podzemí není jen ideální turistickou destinací pro zajímavý výlet a návštěvu, ale velmi praktické místo pro složky IZS. Je to totiž velmi vhodné prostředí pro trénink. A právě zde se ve čtvrtek uskutečnilo taktické cvičení složek IZS. Úkol? Simulování záchrany jedné osoby z adrenalinové trasy znojemského podzemí.


„Do cvičení se zapojili profesionální hasiči ze stanice Znojmo, jednotky dobrovolných hasičů obcí Suchohrdly a Únanov a také posádky ZZS, PČR a Městské policie. Úkolem hasičů bylo transportovat zraněnou osobu po kolapsu ve stísněných prostorech znojemského podzemí. Fyzicky náročný přesun pacienta trval přibližně 45 minut,“ uvedl mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikloška.


Nebylo to pro zasahující složky vůbec jednoduché. Znojemské podzemí disponuje úzkými neosvětlenými prostory i nemožností komunikovat klasicky pomocí radiostanic. Se vším se ale účastníci cvičení vypořádali na jedničku. „Cvičení ověřilo mimo jiné nastavené taktické postupy, připravenost příslušníků na podobný typ fyzicky náročného zásahu i spolupráci jednotlivých složek IZS,“ doplnil Mikloška.

REKLAMA