Změna: Místo Dukelské skončí pošta v Příměticích

Jedna z jednadvaceti změn v seznamu rušených poboček se týká i Znojma. Po urgenci starostky Ivany Solařové Česká pošta ve své zprávě oznámila, že poštovní úřad na Dukelské zůstane zachován i po 1. červenci letošního roku a na místo něj bude zrušena pobočka v poštovní ulici v Příměticích. Starostka Znojma mluvila o tom, že v Příměticích by měla fungovat pošta v systému partner plus, nic takového ale z dokumentu České pošty nevyplývá a sama Ivana Solařová přiznala, že vůbec nezná podmínky, za kterých by město mohlo pobočku v Příměticích provozovat.


Na otázky ohledně rušení pobočky v Příměticích směřované na Českou poštu do redakční uzávěrky nikdo nereagoval. „Důvodem změn bylo dodržení tří zásad České pošty, tj. splnění legislativních, ekonomických a klientských kritérií. Zároveň jsme vyšli vstříc v mantinelech těchto kritérií starostům, kteří na základě místní znalosti požadovali změny v seznamu svých rušených pošt,“ uvedl jen obecně ke změnám v seznamu rušených poboček mluvčí pošty Matyáš Vitík.


Lidé v Příměticích tuto výměnu berou velmi nelibě. Obávají se, že v souvislosti se zrušením i druhé pobočky v horní části Znojma, na Pražské se dramaticky zhorší situace na poště na Horním náměstí, kde jsou i dnes velké problémy s parkováním. „Nechápu, co vedlo vedení znojemské radnice ke změně a zrušení pošty v Příměticích, kde žije cca 5 000 obyvatel, když dle rozmístění poboček pošty ve Znojmě měli logicky z hlediska polohy zrušit poštu 1 na Horním náměstí, kde je navíc budova v majetku města. Zaparkovat se tam pořádně nedá a v zájmu města přece nemůže být ještě tam dopravní provoz zvyšovat. A to se po zrušení poboček na Pražské a v Příměticích bezpochyby stane. Bez úprav režimu parkování pro klienty pošty se to snad nedá udělat. To nemyslí vážně. Přitom se nabízelo převést agendu z Horního náměstí na poštu 2 na nádraží a pro dostupnost poštovních služeb obyvatelstva v okrajových částech Znojma nechat pobočky v Příměticích a na Dukelské,“ uvádí jeden z nespokojených obyvatel Přímětic.

REKLAMA