Ve Znojmě se ve čtyřech lokalitách připojíte k Wi-Fi zdarma

Znojmo od dnešního dne nabídne obyvatelům i turistům internet zdarma v několika lokalitách. Připojit se je možné na autobusovém a vlakovém nádraží, na Horním náměstí a na ulici Obroková. Na realizaci město získalo dotační prostředky ve výši 15 000 Euro z Evropské unie v programu WiFi4U.


„O dotaci jsme žádali již v roce 2018, ale napoprvé to nevyšlo. Nevzdali jsme to, o rok později jsme o dotaci požádali podruhé a uspěli jsme. Dotace pokryla veškeré náklady, město tak nemuselo platit ani korunu za realizaci,“ vysvětluje starosta města Znojma Jakub Malačka. 


Instalováno bylo celkem deset venkovních přístupových bodů, a to na ulici Dr. Milady Horákové, pro pokrytí prostranství před vlakovým a autobusovým nádražím, a na Horním náměstí pro pokrytí prostor vlastního náměstí a ulice Obroková. Pro veřejnost bude připojení k Wi-Fi zdarma. Název internetové sítě je WiFi4EU a přístup do sítě bude zcela volný, bez potřeby zadávat jméno a heslo.


„Lokality jsme vybírali na základě koncentrace osob. V okolí nádraží se lidé často potřebují připojit, aby si například našli navazující spoj nebo turisté hledají první cíle, kam vyrazí. Horní náměstí je zase prostranství, kde se pořádá řada kulturních akcí a je zde tak zvýšená koncentrace osob,“ vysvětluje výběr lokalit Jakub Malačka. 


Nové bezplatné Wi-Fi doplní již fungující připojení MUZnojmo-Free, které je možné využívat na ulici Obroková. 

Realizaci zajistila společnost VIDEON Networking s.r.o., která podala v elektronické aukci cenově nejvýhodnější nabídku.

REKLAMA