V Dyjákovičkách hrál legendární Debustrol

Autorská česká legendární skupina Debustrol, hrající bezmála již čtyři desítky let spíše trash metal než klasickou tvrdou rockovou muziku, navštívila s názvem Vraždící propaganda v rámci svého letošního aktuálního koncertního turné také náš znojemský okres.


Původně byla podzimní zastávka Debustrolu s jejich Vraždící propagandou naplánována na předminulou sobotu 14. října do Modrých sklepů v Novém Šaldorfě na okraj města Znojma, ale nakonec se akce přestěhovala do přijatelnějších prostor Kulturního domu v Dyjákovičkách. Do Dyjákoviček zmiňované kvarteto přijely podpořit také další dvě více či méně známé hudební formace. Prvním uskupením byl domácí znojemský Genothype, který se víc a více řadí k velkým objevům domácí hudební scény především pro progresivní až silné směřování hardcore a groove metalu u nás; a po něm nastoupil jako druhý v pořadí pražský death rockový Hejtman.


Debustrol se o sobotní noci objevil na scéně v koncertním programu Vraždící propagandy až v samotném finále, aby dokázal, že je stále dost dobře hrající čtyřčlennou partičkou pořád mladých borců vzniknuvší kolem zpěváka Martina Kolínského ve středočeské Mladé Boleslavi někdy v osmdesátých letech minulého století.

REKLAMA