V Břežanech volby nebyly

(foto: obec-brezany.cz) Pouze jeden obyvatel Břežan se ucházel o post zastupitele v komunálních volbách, zatímco podmínkou je nejméně pět kandidátů. Volby zde proto neproběhly.
Není bez zajímavosti, že se nepřihlásil jediný stávající zastupitel. „Už před rokem jsem řekla, že kandidovat nebudu. Jsem starostkou již osm let, a tak tuto funkci ráda předám tomu, kdo bude mít více elánu a nápadů. V Břežanech také přibývalo nespokojených obyvatel s naší prací. Stejný názor mají i ostatní odcházející zastupitelé. Bohužel, jak se ukázalo, žádný z našich kritiků odvahu kandidovat nenašel,“ sdělila Jana Surovcová, která v první den voleb předala vedení obce úředníkovi Ministerstva vnitra. Ten organizačně zabezpečí chod obecního úřadu do té doby, než bude vyhlášeno druhé kolo komunálních voleb. Předpokládá se, že to bude v příštím roce v lednu. Břežanští do té doby nemohou žádat o dotace ani uskutečnit žádné obecní investice jako jsou stavby či opravy.
Během „šéfování“ Jany Surovcové byla v Břežanech vybudována lokalita pro 22 stavebních parcel, na nichž dnes již stojí rodinné domy. Dále bylo z dotace Ministerstva pro místní rozvoj opraveno pět místních komunikací, byl vybudován třetí průzkumný vrt na pitnou vodu, bylo postaveno a rozšířeno dětské hřiště a opraveny obecní budovy, jako je výměna oken, střech, oplocení a rekonstrukce kotelny. Nové jsou i autobusové zastávky u základní školy. Během jejího působení se také podařilo získat dotaci na zařízení (kalová koncovka) pro čističku odpadních vod. „Nadále probíhá spolupráce s firmou WEB větrná energie Brno, která připravuje stavbu dvou nových větrných elektráren, které v budoucnu nahradí pět stávajících. Sloupů s větrníky v našem katastru ubude, protože ty nové jsou mnohem výkonnější, než ty stávající,“ uzavřela dnes již bývalá starostka.

REKLAMA