Truhláři z Přímky reprezentovali v krajském kole Mistrovství ČR

Ve Slavkově u Brna se konalo krajské kolo Mistrovství republiky oboru Truhlář. Za Střední školu na Přímětické ulici byli nominováni žáci 2. ročníku Jakub Kopecký a Jakub Lamáček. Do celostátního kola se jim v silné konkurenci postoupit nepodařilo, ale svoji školu na Přímětické ulici i město Znojmo reprezentovali opravdu důstojně!


„Soutěžní kolo obsahovalo pouze praktickou část. Úkolem bylo zhotovení jednoduchého účelového výrobku dle výkresu v časové dotaci 5 hodin. Tři týdny předem jsme obdrželi základní výkresovou dokumentaci a seznam potřebného nářadí, které jsme mohli používat. Pouze ruční nářadí, pomocí Aku vrtačky vrtání a šroubování,“ přiblížil Jakub Kopecký.


„Z celkového počtu dvaadvaceti účastníků z jedenácti odborných škol, z toho tří ze Zlínského kraje a osmi z kraje Jihomoravského, se naši žáci na medailových pozicích neumístili, bojovali ale statečně a jejich výrobky jsou na profesionální úrovni. Abyste měli představu, jak tenká je hranice při udělování bodů: dodržení rozměrů dle výkresové dokumentace, provedení těsnosti spojů u polokrytých ozubů, provedení těsnosti spojů u sdružených čepů, broušení – rádius R5, oblin a celkové broušení, přišroubování dna a úchytky, celkový vzhled výrobku, bezpečnost práce. O pořadí rozhodl celkový počet dosažených bodů, v případě jejich rovnosti čas odevzdání,“ uvedl Ing. Karpíšek, vedoucí oboru Truhlář. Školu i město, neboť ze Znojma se zúčastnila pouze Přímka, reprezentovali oba Jakubové ale více než skvěle!

REKLAMA