Stavba okružní Kasárenské křižovatky vázne na prodeji pozemků

Zbystřit musí řidiči na frekventované a ne příliš přehledné Kasárenské křižovatce na silnici I/38 ve směru ze Znojma na Jihlavu. Nepozornost se nevyplácí, a ne náhodou je tento dopravní uzel místem častých nehod. Silničáři i město Znojmo proto již nejméně patnáct let usilují o stavbu okružní křižovatky. Ta bohužel vázne na nezájmu a neochotě některých majitelů okolních polí. „Vykoupili jsme sedm pozemků. Stále evidujeme případy nesouhlasu vlastníků s prodejem potřebných ploch k výstavbě. Kvůli tomu nyní probíhá změna projektové dokumentace, z ní následně vyplyne záborový elaborát,“ informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic pro Jihomoravský kraj Lucie Trubelíková. Podotkla, že zahájení stavby je tak podmíněno dokončením majetkoprávní přípravy.


Okružní křižovatka nahradí současnou průsečnou, která svým uspořádáním zvyšuje riziko střetu aut. Ta nová bude přehlednější a bezpečnější. „Ke zvýšené nehodovosti přispívá fakt, že současná křižovatka nedisponuje na hlavním směru Znojmo – Jihlava samostatnými pruhy pro odbočení vlevo. Výstavbou okruhu se vyloučí kolizní situace,“ vysvětluje Trubelíková.


Silničáři chystají zahájení i dokončení stavebních prací na příští rok. „Záležet ale bude na zmíněném majetkoprávním vypořádání. Konečnou podobu okružní křižovatky zatím nemáme, rozměry upřesníme po zpracování nové projektové dokumentace,“ konstatovala Trubelíková. Původní projekt museli silničáři kvůli nevykoupeným pozemkům změnit.

REKLAMA