Starosta Malačka představil nové politické hnutí Naše Znojmo

Starosta Znojma Jakub Malačka dnes ve Znojmě představil novou politickou platformu. Nese název Naše Znojmo a na podzim se bude ucházet o přízeň voličů v komunálních volbách. “Při volbě názvu jsme nevymýšleli žádné složitosti. Chceme dát voličům jasně najevo, co je pro nás priorita. A tím je Naše Znojmo,” říká Malačka.


Vznik nového politického hnutí ve Znojmě avizoval starosta Malačka už na konci ledna. “Jsem Znojmák tělem i duší a své místo vidím tady ve Znojmě. Po odchodu z ČSSD jsem dostal několik nabídek kandidovat za různé strany. V loňském roce do Poslanecké sněmovny, i letos do komunálních voleb. S díky jsem je ale odmítl, právě na základě zkušeností, které mám s velkou politickou stranou. Znojmo si zaslouží starostu na plný úvazek. Práce pro naše město mě naplňuje a rád bych se jí dál naplno věnoval. Stále je tady totiž spousta věcí, které bychom chtěli zlepšit,” říká starosta Malačka.


Respektované osobnosti i nové tváře

V lednu Malačka zároveň uvedl, že by rád do znojemské politiky přivedl respektované osobnosti i zcela nové tváře. Svému slovu dostál. Mezi zakládajícími členy nového hnutí jsou uznávaný znojemský stomatolog MUDr. Ing. Milan Vantuch, který zároveň ve Znojmě dlouhá léta pořádá se svými lékařskými kolegy prestižní mezinárodní onkologický kongres, nebo Mgr. Ing. Lucie Formanová, PhD., akademička Mendelovy univerzity v Brně se specializací na daňovou gramotnost, která ve svoji disertační práci popisuje vliv volebního cyklu na formování daňové politiky v zemích EU.


K lídrům Našeho Znojma budou patřit také Mgr. Blanka Dufková, expertka na speciální pedagogiku a vzdělávání lidí se zdravotním postižením, která se jako jedna z mála může pochlubit certifikací Sfumato pro splývavé čtení dětí, i MUDr. Jan Simonides, dlouholetý primář Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice Znojmo a místopředseda Českého červeného kříže.


“Všichni jsme lidé, kteří vidí komunální politiku stejně. Vidíme v ní příležitost udělat naše město hezčí, milejší a přívětivější, ve kterém bude radost žít nám i našim dětem. Všichni zároveň chápeme komunální politiku jako veřejnou službu. Našim cílem je prosazovat moderní veřejnou správu, která nikdy nebude na nikoho zapomínat. Zároveň chceme ale ctít historii královského města Znojma. Shodli jsme se, že budeme dělat transparentní a čestnou politiku,” říká Jakub Malačka.


Znojmo na prvním místě

Každý, kdo bude chtít za nové hnutí kandidovat, se bude muset zavázat, že bude vždy a na prvním místě hájit zájmy města Znojma. A to i na úkor zájmů svých vlastních. “To považuji za klíčové. Jako první strana ve Znojmě představíme protikorupční Etický kodex, který bude postavený na skutečných morálních hodnotách a který bude závazný pro všechny naše kandidáty. Prokazatelné porušení Etického kodexu našim kandidátem bude ve volebním období 2022 až 2026 automaticky znamenat rezignaci a vzdání se mandátu.”


Nové hnutí bude postupně představovat i další tváře. “Již teď mohu prozradit, že s námi do voleb půjde opravdu mnoho významných znojemských osobností. Spousta z nich už na naši nabídku kývla, někteří se ještě rozhodují. V každém případě bude Naše Znojmo kombinací známých tváří i lidí, kteří se dosud v komunální politice neangažovali. Jak jsem říkal  na začátku roku, chceme vnést do stojatých vod znojemské politiky novou energii, nové myšlenky, novou vizi směřování Znojma,” říká starosta Znojma a zakladatel nového hnutí Naše Znojmo Jakub Malačka a závěrem dodává: Hnutí bude jména kandidátů oznamovat postupně.”

REKLAMA