Silnice do Lechovic by měla být otevřena do konce června

Minulý týden se konečně začala stavět okružní křižovatka na rekonstruované silnici mezi Znojmem a Lechovicemi. Od včerejška je tak neprůjezdná silnice mezi Hodonicemi a Banticemi. Právě tato křižovatka je to poslední, co brání tomu, aby motoristé mohli jezdit mezi Znojmem a Brnem bez objížděk. „Silnice je jinak hotová včetně vodorovného značení. Nebýt rozhodnutí soudu, které zabránilo, aby křižovatku mohl stavět stejný dodavatel, mohli tudy jezdit motoristé už koncem minulého roku,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.


Původně měla zůstat tzv. bantická křižovatka i po rekonstrukci průsečnou, ale zástupci okolních obcí požadovali změnu na okružní, v čemž jim podle Rýdla Ředitelství silnic a dálnic vyhovělo. Mezi tím ale byl zhotoviteli stavby společnosti Metrostav Infrastructure soudem vysloven zákaz účasti na veřejných zakázkách, a ten se týkal i právě zmíněné změny charakteru křižovatky na již rozjeté stavbě. Proto muselo být na vybudování okružní křižovatky vypsáno nové výběrové řízení a rekonstrukce se zdržela.
Křižovatku, která už bude nachystána a i na případné mimoúrovňové řešení, vybuduje společnost Mi Roads a původně čtyřměsíční termín stáhla na dva měsíce. Do Brna by se tak bez objížděk mělo jezdit už od konce června. Rekonstrukce tahu na Pohořelice ale bude pokračovat v příštím roce, kdy bude na řadě část od Lechovic směrem na Brno.

REKLAMA