S jarem přichází Festival vína VOC Znojmo

Kvalitní víno a město Znojmo k sobě neodmyslitelně patří. Důkazem je Festival vína VOC Znojmo, který se uskuteční 6. května přímo v historickém centru. Na festivalu se představí členská vinařství VOC Znojmo a degustaci jejich produktů doplní pestrý hudební program.


Festival se ocitl v polovině druhé dekády. Během uplynulých čtrnácti let se stal významným kulturním svátkem Znojma, druhou největší slavností vedle Znojemského historického vinobraní. Termín konání se ustálil na první květnové sobotě, která letos připadá na 6. květen.


Centrem festivalového dění bude i letos Horní náměstí, ale ochutnávat víno a poslouchat muziku můžete i v přilehlých ulicích a na prostranství u rotundy sv. Kateřiny. Ty pro tento jeden den změní své názvy, a tak se budete se sklenkou v ruce procházet Sauvignonovou ulicí, Ryzlinkovým trhem a Veltlínským náměstím.
Festival je vždy první příležitostí, kdy ochutnat nově zatříděná vína ročníku 2022. Letos na vás čeká 42 nových vín, ale i jejich starší předchůdci typických místních odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Těšit se tak můžete na škálu jedinečných vín, která se zrodila na vinicích Znojemské vinařské podoblasti. Stačí si jen dobít čip na náramku a můžete degustovat. A pokud vyplníte anketní lístek, s napětím očekávejte trojí losování o ceny.


Hudba se stala přirozenou součástí všech ročníků festivalových přehlídek. Ani v letošním roce nebudou chybět znojemské cimbálovky Dyjavánek, Dyjavan a muzika Antonína Stehlíka, které vystřídá Dyleň z Karlových Varů, Banda Slovakia, Horňácká muzika Petra Mičky a pomyslnou třešničkou na dortu bude Druhá tráva Roberta Křesťana. Letošní festival vám představí zbrusu nový Kalendář akcí vinařů VOC Znojmo, který se bude hodit jako pomocník při plánování dovolené, prodlouženého víkendu nebo jen příjemně stráveného dne na Znojemsku. Se svým sympatickým formátem se vejde akorát tak do kapsy nebo do batůžku, aby vás provázel na vašich vinařských toulkách. Stavte se v sobotu 6. května od 10 do 21 hod. a zažijte jarní pohodu s vínem a hudbou.

REKLAMA