Recepci na Azorských ostrovech obsadily dívky z Přímky

Tříměsíční stáž za novými pracovními zkušenostmi začala pro dvě žákyně oboru Cestovní ruch Střední školy na Přímětické ulici ve Znojmě v jednu květnovou neděli. Magdaléna Hýblová s Nelou Fráňovou budou pracovat v čtyřhvězdičkovém hotelu, největší město ostrova Angra do Heroísmo na Azorech, které se tak do konce srpna stanou jejich dočasným domovem.


Azorské ostrovy je souostroví v Atlantském oceánu, téměř na půl cesty mezi Evropou a Amerikou, které patří k Portugalsku. „Pracovní povinnosti budeme plnit v hotelu Pousada – Forte de Sao Sebastiano, jednak na recepci a jednak v jejich stánku v přístavu, kde budeme nabízet projížďky po ostrově nebo vyjížďky na moře za delfíny a velrybami. Noví kolegové nám jsou opravdu velkou oporou – jejich profesionální přístup při zaučování, celkové přijetí a laskavost, se kterou se nám věnují, nám dodávají pocit, že jsme vítané a potřebné. Už se těšíme, čemu všemu se zde naučíme,“ svěřily se Nela Fráňová a Magdaléna Hýblová, žákyně 2. a 3. ročníku oboru Cestovní ruch S cestováním mají zatím rozdílné zkušenosti. „Pro Magdu je to další z mnoha cest do zahraničí, pro Nelu byla cesta letadlem úplně první a zcela novým zážitkem. Po dlouhé cestě jsme s děvčaty docestovaly do místa určení – na ostrov Terceira, do města Praia da Vitória, odtud pak do největšího města ostrova – Angra do Heroísmo, kde zůstanou do konce srpna. Pracovní povinnosti budou propojovat se zábavou, už v prvních dnech měly možnost zažít vyjížďku na moře – pozorovat delfíny a velryby, nebo obeplout nedaleký Kozí ostrov,“ uvedla jejich doplnila pedagožka Ing. Klára Němcová.


Studentky se podle ní na svoji praxi na Azorských ostrovech náležitě připravily. „Již mě provedly s výkladem o geografické historii ostrova – skládá se prý ze dvou částí, jedná se o pozůstatky sopečné činnosti, přičemž dno sopky neudrželo nápor váhy vyvřelin, propadlo se, a tím se stalo to, že se ostrov rozdělil na 2 části, mezi kterými se dá proplouvat. První volný víkend se žákyně vydaly objevovat blízké i vzdálenější části ostrova. Mezi blízké výletní cíle patří hora Monte Brasil, v pěší vzdálenosti z centra. Hora vybíhá do Atlantského oceánu jako poloostrov. Další výlet pak patřil projížďce ostrova, kdy navštívily přírodní mořské koupaliště v Biscoitos nebo jeskyně vytvořené sopečnou činností – Algar de Carvao anebo Gruta do Natal – nebo-li Vánoční jeskyně. Cesťáci se zkrátka nezapřou,“ dopnila Klára Němcová.

Mgr. Ludmila Karpíšková

REKLAMA