Přímka otevřela dveře zájemcům o studium

Nabídka oborů s výučním listem i maturitní zkouškou, prezentace učeben pro teoretickou i praktickou výuku, poskytování informací o studiu, praktické ukázky dovedností automechaniků, kadeřníků, kuchařů-číšníků, truhlářů, prodavačů, komentované prohlídky školy žáky oboru Cestovní ruch, výukové programy napříč všemi předměty a obory, ukázky péče o klienta žáky oboru Sociální činnost nebo třeba jednoduché experimenty do hodin chemie. Takto bohatým programem se prezentovala znojemská Přímka na akci Den otevřených dveří. Zájem o studium všech oborů, které SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. nabízí, přilákal 11. ledna téměř tři stovky návštěvníků.


Škola získala po náročné rekonstrukci nový vzhled, který jde ruku v ruce s nadstandardně vybaveným interiérem. Školní jídelna jako restaurace, kde jsou žáci i pedagogové obslouženi? Bar jako zázemí ve volné hodině? Posilovna i gymnastický sál? Studentská firma jako odrazový můstek pro budoucí podnikatele? Školní knihovna se všemi tituly k maturitě? Možnost nástavbového studia Podnikání v denní i dálkové formě? Kosmetická a kadeřnická provozovna i pro veřejnost? Ano, to je znojemská Přímka! A nejen to! Od 1. září 2022 dokonce rozšířila vzdělávací nabídku o dva obory. Grafický design a podnikání je určen pro kreativní studenty, kteří se nebojí moderních technologií, chtějí poznat reklamní a propagační oblast a ovládat animaci, kresbu či fotografii. Získají také ekonomické vědomosti, naučí se vést účetnictví a proniknou do marketingu. Hotelový management nabízí kvalitní výuku cizích jazyků a komplexní vzdělání, ve kterém je propojeno několik odvětví: hotelový provoz, gastronomie, cestovní ruch, ekonomika, management a marketing. Absolventi jsou pak schopni pracovat na různých pozicích, od F&B managera přes vedoucího recepce, průvodce po animátora. Samozřejmostí jsou dovednosti z oblasti gastronomie, baristiky a sommelierství.


Dovednosti žáků oboru Cestovní ruch podtrhl pochvalný e-mail, který po akci obdržel ředitel školy Mgr. Libor Hanzal: Dobrý den, včera jsme byli na Dni otevřených dveří ve vaší škole a chtěla bych moc pochválit žáky vaší školy. Svoboda Marek a Svída Alexandr nás provázeli a byli neuvěřitelně profesionální, ochotní, milí, vstřícní a zodpověděli nám vše, co nás zajímalo, nebo byli ochotní to zjistit. Moc děkujeme a kluky prosím pochvalte. S pozdravem a přáním všeho dobrého Daněčková Eva. Nestihli jste DOD? Nic se neděje! Staňte se na den středoškolákem! Stačí do školy napsat či zavolat a domluvit si termín. Dveře jsou na Přímce otevřené každý den!


Mgr. Kateřina Kotoučová a Mgr. Ludmila Karpíšková

REKLAMA