Požáry v Tulešicích a Jaroslavicích způsobily milionové škody

(foto: Hasiči JHM) Hned ke dvěma požárům na Znojemsku v krátkém časovém rozmezí museli vyjíždět v těchto dnech hasiči z Jihomoravského kraje. První z případů byl ohlášen ve středu v 17:30. Jednalo se o požár střechy rodinného domu v Tulešicích. Na místo bylo vysláno 10 jednotek. „Proti ohni jsme nasadili několik vodních proudů. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu přibližně za dvě hodiny. Následovalo dohašování a vyvážení ohořelého materiálu. V závěru zásahu strhli hasiči části štítových zdí, které hrozily pádem. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu po jednadvaceti hodinách zásahu dnes ve 14.45 hod.,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Mikoška.

Druhý požár řešili hasiči v čtvrtek ráno v pět hodin v Jaroslavicích (viz úvodní foto). I v tomto případě byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a na místo bylo vysláno 8 jednotek. „Na likvidaci požáru střechy jsme nasadili 3 vodní proudy. Krátce před 6. hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a v 10.13 hodin ohlásil velitel likvidaci požáru,“ popisoval Mikoška.


V obou případech byla škoda odhadnuta na tři miliony, včasným zásahem hasičů se však povedlo uchránit majetek v hodnotě 14 milionu korun (Tulešice) a 5 milionu korun (Jaroslavice). A ni v jednom případě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Příčiny vzniku požáru jsou v šetření.

REKLAMA