Požáry na Znojemsku si bohužel vyžádaly i lidský život

(Foto: Hasiči JmK) Tři požáry musely řešit předposlední prosincový týden hasiči na Znojemsku. Při požáru domu v Novém Šaldorfu a skladu firmy Kobe v Hodonicích se naštěstí nikomu nic nestalo a utrpěl jen majetek, díky včasnému zásahu se ale povedlo zabránit větším škodám. Nedělní výjezd do ulice 28. října už ale skončil tragicky.


První adventní neděle ve Znojmě skončila pro muže bydlícího na ulici 28. října tragédii. Při požáru přišel o život. Udusil se. To konstatovali hasiči, kteří na místě mezi třetí a čtvrtou hodinou zasahovali. Do hořícího bytu domu se museli dostat násilím, při odvětrání místnosti pak našli na zemi bezvládné tělo.


Ve velkém ohrožení byly objekty ve Vinařské ulici v Novém Šaldorfu, kde se v noci na úterý rozhořel požár. Naštěstí si jej poměrně brzy všiml jeden z místních občanů a přivolal hasiče, kterých se na místo sjelo velké množství i s potřebnou technikou. Oheň vznikl zřejmě v důsledku technické závady na elektroinstalaci. Plameny zachvátily nejprve přístavek a potom se rozšířily na střechu vedle stojícího rodinného domu. Hasičům se je podařilo dostat pod kontrolu asi za hodinu a čtvrt od ohlášení požáru. Oheň zcela uhasili krátce po sedmé hodině ráno. Uvnitř objektu v době požáru nikdo nebyl, škoda činila 700 tisíc.


Červený kohout vzplál kolem desáté v noci ze středy na čtvrtek také ve skladu společnosti Kobe v Hodonicích. V budově kromě místních dobrovolných hasičů zasahovali profesionálové ze znojemské stanice, jednotky ze Slupi a ze Suchohrdel. „Hořela větrací šachta. Oheň nezpůsobil žádnou škodu a nikdo se nezranil,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

REKLAMA