Policie se o vinobraní zaměří na řidiče i nenechavce

Co v největší míře snížit pouliční kriminalitu, zabránit řidičům jízdu pod vlivem alkoholu, nedopustit narušení klidu a veřejného pořádku ani plynulosti silničního provozu. To jsou úkoly, které čekají o nadcházejícím Znojemském historickém vinobraní ve Znojmě na policisty a strážníky. „Do akce budou nasazeni dopravní policisté, pořádková policie, psovodi se psy, jízdní oddíl na koních, služba kriminální policie a vyšetřování a Městská policie Znojmo. V průběhu celého policejního opatření se budou mezi návštěvníky pohybovat policisté v uniformách, kriminalisté v civilním oblečení a strážníci městské policie.

 

Upozorňujeme řidiče, že během konání „Znojemského historického vinobraní“ budou ve městě obvyklá dopravní omezení a uzavírky. Průjezd Znojmem po silnici I. třídy č. 38 bude odkloněn. Další uzavírky se týkají Městské památkové rezervace. Zdůrazňujeme řidičům, aby důkladně sledovali a respektovali zákazy vjezdů a dopravní značení,“ informuje znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Současně připomíná, aby návštěvníci vinobraní byli ostražití a měli sebe i svoje věci pod kontrolou a věnovali zvýšenou pozornost svému bezprostřednímu okolí. Takové akce lákají kapesní zloděje, kteří s neuvěřitelnou drzostí a šikovností využívají každé chvilky nepozornosti rozjařených hostů. Snadno se pak zmocňují například jejich peněženek nebo mobilních telefonů.

 

Znojemští strážníci se v minulosti setkali s nejedním případem ztraceného dítěte v průběhu vinobraní. „Vyvarujte se této stresové situaci a nenechávejte svoje děti ani na moment bez dozoru. Doporučujeme rodičům, aby vybavili své děti telefonním číslem na jednoho z rodičů napsaném například na lístečku, které bude mít dítě při sobě v batůžku nebo v bundě, anebo speciálním náramkem s telefonním číslem,“ sděluje preventistka Městské policie Znojmo Eva Smutná.

REKLAMA