Po silnici do Lechovic by se mělo jezdit v létě

Motoristy na Znojemsku už prakticky rok omezuje rekonstrukce hlavního tahu směrem na Brno mezi Znojmem a Lechovicemi. Stavební stroje tam rozšiřují vozovku tak, aby ve směru do Znojma mohl přibýt ještě jeden silniční pruh.


Řidiči, ale hlavně obyvatelé obcí na trase objížďky, už jsou nedočkaví, kdy se po nové silnici svezou. Hned tak to ale nebude. Ředitelství silnic a dálnic teprve minulý týden otevíralo obálky s nabídkami, na základě kterých vyberou firmu, která postaví kruhový objezd na tzv. bantické křižovatce, který je jedním ze stěžejních prvků rekonstrukce. „Nyní začínáme hodnotit nabídky účastníků výběrového řízení na zhotovitele přestavby křižovatky Bantice – Hodonice na okružní. Následně poběží lhůta na případná odvolání,“ uvádí Lucie Trubelíková z brněnského Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem stavby.
Pokud podle ní půjde vše dobře, měl by se kruhový objezd začít stavět v dubnu. „Bylo by to hned začátkem stavební sezóny,“ dodala Trubelíková.


Se začátkem výstavby nastanou řidičům nové starosti. Dosud průjezdná spojka mezi Banticemi a Hodonicemi bude uzavřena. „Se zahájením přestavby bude opět křižovatka spojující Hodonice a Bantice neprůjezdná. Objízdná trasa tedy zůstává do dubna. Vybraný zhotovitel si pak bude žádat o novou,“ vysvětlila Lucie Trubelíková, podle které Ředitelství silnic a dálnic počítá, že by práce mohly být dokončené letos v létě.


Celý článek najdete v tištěné podobě Znojemského týdne nebo v jeho elektronické podobě.

REKLAMA