Nemocnice ve Znojmě má staronové vedení

Zajištění plynulého chodu znojemské nemocnice, která ročně ošetří statisíce pacientů, a kvalitní lékařská péče, to jsou priority jejího nového šéfa Miroslava Kavky. Do čela tohoto zdravotnického zařízení se dočasně postavil od čtvrtka prvního února. Je primářem chirurgického oddělení a dřívější dlouholetý ředitel nemocnice. „Pan Kavka je nejen skvělým lékařem, ale také manažerem. Byl vybrán i proto, že vnitřní procesy velmi dobře zná, není třeba zaškolení či podrobné seznámení se samotným chodem. Od první minuty funguje jako ředitel, což nemocnice, její pacienti i zaměstnanci potřebují. Má naši plnou důvěru,“ hodnotí Karel Podzimek, krajský radní pro oblast zdravotnictví.


Miroslav Kavka je ve znojemské nemocnici jako lékař a primář od roku 1981. Ve funkci ředitele působil v letech 2002 až 2019. Ve funkci ředitele nemocnice setrvá do doby obsazení tohoto místa na základě výběrového řízení, o kterém rozhodne Rada Jihomoravského kraje během února. Nový ředitel seznámil primáře a vrchní sestry jednotlivých oddělení s novým vedením Nemocnice Znojmo. Funkci zástupce ředitele, náměstka pro léčebně-preventivní péči a současně tiskového mluvčího zastane MUDr. Pavel Jajtner. Zástupcem ředitele a náměstkem pro hospodářsko-technickou správu se stal Ing. Lumír Koc. Zástupcem ředitele pro zahraniční spolupráci byl jmenován prim. MUDr. Radek Chvátal.


Ve vedení nemocnice jsou dále: Ing. Milan Sedláček, ekonomický náměstek, Mgr. Radovan Šoba, náměstek pro právní věci a personální náměstek, Mgr. Dita Kováříková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Roman Citterberg, náměstek pro informatiku, Ing. František Patočka, obchodní náměstek a MUDr. Pavel Turek, náměstek pro zdravotní péči a zdravotní dokumentaci. „Jedná se o dlouholeté zaměstnance nemocnice, kteří se v jejím chodu plně orientují, a mám v jejich schopnosti plnou důvěru. Společnými silami uděláme maximum pro další rozvoj naší nemocnice a pro zvyšování kvality péče poskytované našim pacientům,” odůvodnil ředitel Kavka. Na této pozici střídá Martina Pavlíka, kterým byl ředitelem znojemské nemocnice čtyři roky a pracovní poměr ukončil posledního ledna letošního roku. Nově je ve vedení akciové společnosti Jihomoravská zdravotní, což je nová servisní organizace pro krajem zřizované nemocnice.

REKLAMA