Na Koláči pro hospic si pochutnalo přes 3 000 dárců

Makové, povidlové, tvarohové, ořechové a různě zdobené koláče nabízeli ve středu dobrovolníci v ulicích Znojma a Moravského Krumlova. Tento druh pečiva se stal symbolem charitativního „Koláče pro hospic“. Lidé padesátikorunou za jeden koláč dobrovolně přispěli na kompenzační a zdravotní pomůcky pro jeho pacienty.


„Ve Znojmě chodilo 25 skupinek dobrovolníků a měli jsme i stánek na Obrokové ulici, v Moravském Krumlově bylo pět skupinek. Dvě pekárny – v Moravském Krumlově a v Jevišovicích, upekly celkem 3 100 koláčků. Ve Znojmě jsme je také roznášeli na úřadech, ve firmách, v nemocnici a na střední zdravotnické škole. Někdy se stalo, že lidé přispěli a koláček si nevzali,“ přibližuje za pořádající Oblastní charitu Znojmo Veronika Brandejs, která všem dárcům děkuje. Tato sbírka se koná při příležitosti Světového dne hospice a paliativní péče. Jde o službu spojující péči o dlouhodobě nemocného či umírajícího v domácím prostředí s odbornou pomocí.


Zaměstnanci Nevogy svačili sladkou dobrotu

Do „Koláče pro hospic“ se i letos zapojila společnost Nevoga. Zakoupila koláč pro každého svého zaměstnance, což představuje částku 17 500 korun. Koláčky firma rozdala svým zaměstnancům jako sladkou svačinku. „Moc děkujeme firmě Nevoga za podporu akce Koláč pro hospic. Velice si jí vážíme a těšíme se na další spolupráci,“ ocenil Evžen Adámek, ředitel Oblastní charity Znojmo. Nevoga vyjadřuje velké poděkování znojemské Charitě za organizaci akce.

REKLAMA