Miroslav má nové školní hřiště

Město Miroslav má nové víceúčelové hřiště za necelých 11 milionů korun. Velkou část financování však pokryla pětimilionová dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. O tu město požádalo již v roce 2021, v roce 2022 byla schválena a od minulého týdne se už po hřišti, které bylo slavnostně otevřeno 7. září, pohybují první sportovní nadšenci.


„Jsme velice rádi, že se nám daří na tyto sportovní projekty získávat dotace, díky nimž je můžeme realizovat. Vedení našeho města si zakládá na tom, aby měly děti kde sportovat a kde na čerstvém vzduchu trávit své volné chvíle. A v tomto trendu hodláme pokračovat. Naprojektováno máme spoustu dalších sportovišť, ať už novou sportovní halu u ZŠ nebo hřiště s umělým povrchem při stadionu fotbalového klubu. Budeme i nadále usilovat o finanční výpomoc, abychom i tyto projekty mohli v následujících letech budovat,“ uvedl starosta Miroslavi Martin Plechatý.


Projekčně hřiště připravil pan Arnošt Fabík, zhotovitelem celé akce byla stavební firma Miloš Ryšavý. Jednatel Miloš Ryšavý pak převzal Cenu města Miroslav za rok 2023 za dlouholetou finanční podporu obcí Mikroregionu Miroslavsko a v oblasti stavebnictví za výstavbu občanské vybavenosti ve městě Miroslavi a obcí Znojemska, kterou mu udělila Rada města Miroslavi.


V rámci otevření byla Radou města udělena ještě jedna cena, a to Jaroslavu Mácovi za přínos v oblasti školství, sportu a za dlouholetý podíl na rozvoji města Miroslavi. Jaroslav Máca byl i u zrodu tohoto nového hřiště a v neposlední řadě byl 13 let ředitelem a učitelem tamější základní školy. Po slavnostním přestřižení stuhy žáci základní školy po třídách oběhly čestné kolečko na nové dráze a pro žáky nižších ročníků zde probíhal až do odpoledních hodin sportovní den. „Věřím, že hřiště bude sloužit nejen škole, ale že se na něm po odpoledních budou setkávat nadšení tenisté, volejbalisté, fotbalisté, nohejbalisté, florbalisté nebo atleti a společně budeme sportem tužit zdraví,“ dodává starosta Plechatý.

REKLAMA