Levnější jízdenky pro děti a studenty do 18 let

Do škol levněji. Děti a studenti do 18 let budou mít od září levnější předplatní jízdenky na městské autobusy ve Znojmě. Doposud byla sleva poskytována jen dětem do 10 let. Změnu schválila rada města v pondělí 28. srpna.


Slevou se město snaží kompenzovat navýšení jízdného, ke kterému došlo na jaře v rámci celokrajského zdražování v integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje. „Zdražování na jaře jsme nemohli nijak zabránit. Proto jsme tehdy rozhodli kompenzovat navýšení ceny alespoň těm nejmenším,“ komentovala slevu pro děti místostarostka Znojma Petra Svedíková Vávrová.

 

Nyní bude zlevněné předplatné platit pro cestující až do 18 let. „Vyslyšeli jsme žádosti mnohých rodičů, kteří se na nás obraceli. V průběhu prázdnin jsme o změnách jednali s provozovatelem IDS, společností Kordis, a dolaďovali finální smlouvu. Od 1. září tak budou mít nárok na zlevněné předplatní jízdenky všechny děti a studenti od 6 do 18 let,“ upřesnila Svedíková. 


Sleva na jízdném je poskytována formou speciálního slevového kódu, který cestující získají v Kontaktním centru IDS JMK v hale vlakového nádraží. Kód pak uplatní při nákupu předplatní jízdenky přímo na místě nebo na e-shopu IDS JMK (eshop.idsjmk.cz). Ceny předplacených jízdenek pro děti a studenty jsou při použití slevového kódu: měsíční 140 Kč (bez slevy 165 Kč), čtvrtletní 360 Kč (bez slevy 430 Kč), roční 1 250 Kč (bez slevy 1 475 Kč).

REKLAMA