Královské koruny Majálesu putovaly na Dvořku

Po bujarém majálesovém průvodu, který prošel centrem Znojma v pátek krátce po jedné hodině, následoval program na Horním náměstí. K němu tradičně patří volba krále a královny, která ale letos prošla razantní změnou. Uchazeči o tyto tituly již nebojovali samostatně, ale ve dvojici. Kromě tradiční volné disciplíny, na ně čekaly další novinky – kvíz i zkouška rychlosti a obratnosti. Jejich výkony body hodnotila porota. Nejvíc jich nasbíral pár Aleš Carda a Diana Protivínská ze znojemské Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova. V těsném závěsu za nimi sdílí druhé místo studenti a studentky ze znojemské GPOA a Středního odborného učiliště a Střední odborné školy Znojmo, Přímětická. Třetí jsou budoucí sestřičky ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Znojmo. Koruny, šerpy, diplomy a ceny vítězům předali zno­jemská místostarostka Bohumila Beranová a ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Královská dvojice jako odměnu dostala volné vstupenky na Zno­jemské historické vinobraní a na adrenalinovou trasu ve Znojemském podzemí.


Adepti na královské posty museli úspěšně absolvovat všechny úkoly, u kterých se kromě kvízu hodnotil i čas. „Měli jsme co nejrychleji vylovit jablka z kádě nebo namotat plyšáka na tyč. Kvíz obsahoval například otázku, kolikrát za život obletí včela úl nebo která významná historická osobnost navštívila Znojmo. Jako volnou disciplínu jsme si vybrali vtipnou scénku Techtle Mechtle (v originálním podání ji hrají Laďka Kozderková a Jiří Lír). Já jsem hrála sexuologa a Aleš představoval paní, která si k němu přišla na radu,“ vyprávěla královna Majálesu, studentka agropodnikání Diana Protivínská.


Po korunovaci krále a královny Majálesu patřilo pódium ve Znojmě na Horním náměstí dětem a teenagerům Mighty Shake Znojmo. Večer vystoupili známí rappeři Stein27 a Gleb Zoo a tanečníci znojemské skupiny CSB. Na závěr koncertoval zpěvák s moldavskými kořeny známý jako Calin, který je držitelem ceny Anděl v kategorii Objev roku 2023 a Objevem roku 2022 v hudební soutěži Český slavík. Majáles, který pořádalo město Znojmo a Znojemská Beseda, uváděla známá dvojice moderátorů Láďa Koubek a Šimon Král. Jeho program byl přitažlivý především pro mladé lidi.
FOTO: F. Střecha 3x,
J. Mitysková 2x

REKLAMA