Kradl, aby měl na drogy?

Z vězení do vězení jde zloděj, který má za sebou sérii vloupání ve Znojmě. Ve zmrzlinárně Maty´s Nice Cream odcizil letos na jaře osmnáct tisíc korun a brýle proti slunci za šest tisíc. Z pokladny nehtového studia, do kterého se dostal poškozením okna, vzal třicet euro. Také se pokusil vniknout do prodejny potravin Hruška, ale při činu ho přistihla a zadržela hlídka Městské policie Znojmo. Zboží, věci a peníze, které odtud chtěl odnést, měly hodnotu za více než 25 tisíc korun, škoda, kterou způsobil na zařízení, představuje přes 13tisíc.


Lapka ve Znojmě loupil necelý měsíc a půl poté, co v polovině letošního března opustil brány věznice, kam se dostal kvůli drogám a krádežím. Právě za ty a za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ho Okresní soud České Budějovice odsoudil k souhrnnému nepodmíněnému trestu na 58 měsíců.


Za letošní jarní krádež, za pokus o krádež a za poškozování cizí věci ho znojemský soud poslal do věznice s ostrahou na 21 měsíců. Odsouzený s rozsudkem nesouhlasil a odvolal se proti výši trestu, proti povinnosti zaplatit škodu i do výroku o vině při vloupání do zmrzlinárny. Krajský soud Brno, který se případem nedávno zabýval, jeho odvolání zamítl. Rozsudek znojemského soudu tak platí a recidivistu opět čeká vězení.

REKLAMA