Kolaps řidiče kamionu odneslo čtrnáct aut

Poklidný čtvrteční večer obyvatel sídliště na ulici Dukelských bojovníků ve Znojmě narušila děsivá havárie. Šofér kamionu směřující na Vídeň, náhle přejel do protisměru, vyjel ze silnice, přejel pás zeleně a dostal se až na parkoviště u panelových domů, kde jej nejprve zbrzdil dopravní ukazatel, a nakonec zastavila stojící osobní auta. Naštěstí se jen lehce zranil muž za volantem kamionu. „Osmačtyřicetiletý řidič měl více než půl promile alkoholu v dechu. Za nehodou může být i jeho náhlá zdravotní indispozice, protože byl také z těchto důvodů zdravotníky záchranné služby převezen do znojemské nemocnice,“ informovala krajská policejní mluvčí Petra Ledabylová.

Strážci zákona nyní zjišťují přesnou příčinu kolize, u které zasahovali hasiči ze znojemské stanice. „Místo jsme zajistili proti požáru a přivolali energetiky kvůli poškozenému elektrickému rozvaděči. Po zadokumentování nehody Policií ČR jsme uklidili vozovku,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Doplnil, že zásah ukončili přibližně půl hodiny po půlnoci. Nezbývá než věřit, že tak rychle a ke spokojenosti majitelů nabouraných aut budou při likvidaci pojistných událostí pracovat také tak pojišťovny.

Další fotografie a informace najdete v 47. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

REKLAMA