Je zákonem chráněná, poštu v Jevišovicích i tak čeká změna

Pošta v Jevišovicích patří na seznam 2 900 poboček, které stát podle zákona nesmí zrušit. Přesto v ní možná dojde ke změně. „Byli jsme kontaktováni zájemcem o provozování pošty Partner v Jevišovicích. V podobných případech seznamujeme se záměrem nejprve vedení obce s tím, zda by o ni sama neměla zájem. V případě Jevišovic město její provozování odmítlo,“ informoval mluvčí České pošty Ivo Vysoudil. Dodal, že se jim mezitím ozvalo několik další zájemců. Jak nastínil, pokud bude někdo vybrán, bude mu nabídnuta k odkoupení také budova jevišovické pošty. Současně zdůraznil, že pošta Partner je plnohodnotnou pobočkou zajišťující všechny základní poštovní služby, které tak zůstanou v Jevišovicích plném rozsahu zachovány.


Česká pošta od začátku letošního roku zrušila na svých pobočkách „doplňkové“ služby, jako je například prodej novin a časopisů nebo Sazku. Lze předpokládat, že je zájemce o provozování pošty Partner v Jevišovicích obnoví. „Zachování pobočky bude mít hlavně význam pro starší generaci. Osobně poštu využívám minimálně a myslím, že pošta s některými službami jako je například zásilkovna, poněkud zaspala, a že ji už dávno předběhly soukromé firmy,“ komentoval jeden z jevišovických živnostníků.


Česká pošta i letos pokračuje v trendu zavádění soukromých poboček pošta Partner, s cílem stabilizovat své hospodaření, které je v současné době stále ztrátové. Podle dostupných informací je z 2 900 poboček již zhruba 800 soukromých. K převodu na poštu Partner došlo v Hostimi, kde probíhá rekonstrukce objektu. Pro veřejnost bude otevřena začátkem příštího měsíce. „Na Znojemsku v několika dalších případech o převodu na poštu Partner jednáme, nicméně k žádné další dohodě zatím nedošlo,“ nastínil Vysoudil.

REKLAMA