Hasiči auto vytáhli navijákem jako rybu

Ze svahu dolů u mostu před zraky kolemjdoucích si to ve Vranově nad Dyjí ve čtvrtek večer zamířil do řeky řidič osobního auta. Z vody ho vytáhli místní hasiči a svědci této události. Šofér měl velké štěstí, že havaroval v centru městyse, protože pomoc přišla rychle a včas.
Do Vranova ihned vyrazili zdravotníci záchranné služby. „Naše operační středisko vyslalo na místo události vrtulník, dvě pozemní posádky a inspektora provozu. Zdravotníci přijeli na místo a v souvislosti s touto nehodou nakonec ošetřili muže středního věku, který utrpěl poranění lehkého charakteru. Po poskytnutí přednemocniční péče jsme jej sanitkou převezli do znojemské nemocnice,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Vůz z řeky Dyje vytáhli hasiči pomocí navijáku. Okolnosti události šetří policie.
Minulý týden došlo ještě ke dvěma podobným událostem. V Bítově vyjela v neděli odpoledne dodávka mimo silnici nad sráz. Hasiči vůz dostali zpátky na vozovku. Ve stejný den jako ve Vranově, ve čtvrtek zhruba hodinu po poledni, vytáhli hasiči v Sedlešovicích pomocí navijáku auto, u něhož také hrozilo, že spadne ze srázu.
Ve čtvrtek došlo také ke kolizi dvou osobních aut na Kasárenské křižovatce. Při střetu se zranil mladý muž. „Pacient byl při vědomí, zkontrolovali jsme jeho zdravotní stav, poskytli mu přednemocniční péči a poté ho převezli na chirurgii znojemské nemocnice,“ shrnula mluvčí záchranky. Policisté jako předběžnou příčinu určili nedání přednosti v jízdě. Škoda na vozidlech je zhruba 135 tisíc korun. Státní silnice byla po dobu šetření tohoto střetu průjezdná jen kyvadlově.
Čtvrtým karambolem, který se v tento den stal, byla havárie osobního auta ve Znojmě na Dobšické ulici, jehož šofér zde krátce před jedenáctou v noci narazil do plynové přípojky a do vedlejší budovy. Poškodil oba objekty, ale havárie se obešla bez zranění.

REKLAMA