Festival VOC navštívilo téměř 15 tisíc lidí

Přesun tradičního termínu Festivalu VOC z 8. května, který letos připadl na poslední den prodlouženého víkendu na sobotu 6. května se organizátorům vyplatil. Jubilejní 15. ročník Májových slavností vína přivítal rekordní počet 14 517 návštěvníků z celé republiky i okolních zemí.


Na Festival se setkávají jak příznivci vína s vinaři ze Znojemska, kteří zde nabízí své produkty a poprvé představují vína nově zatříděná do systému VOC. Vinaři vysokou návštěvnost ocenili a uvítali ji také poskytovatelé ubytovacích služeb, jejichž kapacity byly po festivalový víkend zaplněny.
„Pro každého vinaře je osobní setkávání s milovníky vína velmi důležité,“ konstatuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „A když na anketních lístcích čteme názvy měst jako Praha, Ostrava, Turnov a mnoho dalších, těší nás, že k nám jejich obyvatelé vážili cestu. Anketních lístků, z nichž byli třikrát během programu losováni výherci cen, se sešlo opravdu mnoho a stále je vyhodnocujeme,“ dodává Koudela. Vedle Horního náměstí, hlavní scény kulturního programu, vyhledávali návštěvníci zejména prostranství u rotundy svaté Kateřiny. Místo, původně plánované spíše jako relax zóna, se tak stalo další významnou festivalovou scénou.


Návštěvníci si z Festivalu odnášeli nový Kalendář akcí vinařů VOC Znojmo s informacemi o akcích VOC Znojmo i akcích jednotlivých vinařství. K sehnání bude nadále ve znojemském TIC na ulici Obrokové, v Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži, ve vinotékách i u vinařů v jejich sklepích. Úspěch zaznamenala také akce Vinaři jdou na dřeň na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně, díky níž se do registru zapsalo 20 potenciálních dárců.

REKLAMA