Fenomenální Kollárovci bavili publikum v Dukle

V posledním čtvrtstoletí stále na vzestupu slovenská skupina Kollárovci do svého aktuálního Česko – slovenského turné zahrnula i Znojmo.


Dlouho očekáváný a několikrát, nejprve kvůli covidu, pak z technických důvodů, překládaný koncert se v předposlední listopadovou neděli k velké radosti publika i účinkujících nakonec uskutečnil. Velký sál kongresového centra Dukla ve znojemské místní části Louka tak zažil smršť těch největších hitů Kollárovců od tradičních lidových slovenských skladeb přes jejich autorskou tvorbu ze žánru populární hudby až po jejich adaptace písniček Goralů, obyvatelů hornatých oblastí na pomezí Polska, Slovenska a Těšínska.


Kollárovci, to dnes ale zdaleka nejsou jenom tři bratři – Marek, Štefan a Tomáš Kollárovi, kteří se před 25 lety rozhodli, že svůj hudebně pěvecký a taneční talent nenechají zahálet; to je dnes dobře prověřená umělecko-obchodní značka septetu, který k bratrskému triu doplňují Patrik Červenák, Julius Michal Hudi, Petr Rončík a Juraj Švedlár. Ve svém kompletním obsazení se předvedli i v Dukle, aby svým fanouškům a obdivovatelům, stejně jako ostatnímu mnohasetčetnému publiku mohli dokázat, že Kollárovci jsou skutečně fenomén, a zcela právem.

REKLAMA