Do servírky kopali, skončila v nemocnici

Mezi obsluhou kavárny, která je součástí Kina Svět ve Znoj­mě, a skupinou asi deseti mladých lidí ve věku zhruba od patnácti do pětadvaceti let, došlo ke konfliktu. Stalo se to třetí říjnovou neděli večer, kdy mládež začala na zaměstnankyni kina plivat, nadávat jí a vše skončilo jejím fyzickým napadením s kopanci, kdy se zraněná servírka ocitla na zemi. K incidentu byli přivoláni zdravotníci záchranné služby, strážníci i policisté. „Mladou ženu jsme zkontrolovali, ošetřili a vyloučení vážnějších zranění ji převezli do znojemské nemocnice,“ přiblížila zásah mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.


Že na obsluhu kavárny se mělo surově vrhnout několik lidí, potvrdila i policie. „Zadrželi jsme jednu podezřelou osobu, která byla po provedených úkonech propuštěna. Událostí se zabýváme pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ sdělil krajský policejní mluvčí Pavel Šváb. Poznamenal, že vyšetřování stále pokračuje, a nevyloučil, že kvalifikace trestných činů se může změnit.


Podle informace vedoucího znojemského Kina Svět Miroslava Střihavky šlo o romskou komunitu, která využívá toalety pro návštěvníky filmových představení jako veřejné záchody. „Samozřejmě, že nejsme tomu rádi a zaměstnanci kina mají pokyn, aby ty, kteří si nezaplatí vstupenku, z prostor kina vykázali, což naše zaměstnankyně udělala.“ Na rady lidí, aby si pořídil ochranku, odpovídá, že při současné, poměrně nízké divácké návštěvnosti kina si padesátitisícové měsíční vydání za tuto službu dovolit nemohou. Spíše navrhuje, pokud by to bylo možné, aby město Znojmo zprovoznilo veřejné toalety v centru. Dříve v této části Znojma fungovaly na Komenského náměstí před Gymnáziem Dr. Karla Polesného a také v Horním parku u Městských lázní.

REKLAMA