COOP otevřel první automatizovanou prodejnu na Znojemsku

Obyvatelé Pavlic na Znojemsku si nově mohou nakoupit doslova kdykoliv. V prodejně COOP s nonstop provozem si v ranních či dopoledních hodinách nakoupí jako v běžném obchodě, po standardní otevírací době se už ale obslouží sami díky využití kombinace platební karty, bankovní identity a speciální aplikace v mobilních telefonech.


„Koncept automatizovaného provozu se ukazuje být řešením pro celou řadu druhů prodejen. Máme zkušenosti s jeho úspěchy na vesnicích, ve středních či malých městech. Pro zákazníky tento koncept znamená, že si nakoupí jednoduše a kdykoliv. Nově tedy nebude problém pro obyvatele Pavlic si třeba v neděli večer zaběhnout pro zapomenutou položku nebo si nakoupit čerstvé potraviny při pozdějším návratu z práce,“ říká Lukáš Němčík, ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP.

Prodejnu v Pavlicích provozuje družstvo COOP JEDNOTA Moravský Krumlov. Obec Pavlice má jen necelých pět set obyvatel. Udržet prodejnu v takto malé obci není s ohledem na náklady podle Františka Šlapanského, předsedy družstva COOP JEDNOTA Moravský Krumlov, jednoduché. „Automatizace a provoz 24/7 je cesta jak zachovat malé prodejny. Zákazníkům tento systém zajistí vysoký komfort, přičemž nemusíme nijak navyšovat mzdové náklady. Ty jsou u malých prodejen naprosto klíčovou položkou. Mnohé obchody v menších obcích je bohužel v současnosti ztrátových,“ vysvětluje František Šlapanský a dodává, že JEDNOTA Moravský Krumlov má vesnických obchodů několik desítek, a pokud se v Pavlicích zadaří, promění se i další obchody. COOP v rámci svého konceptu automatizovaných prodejen vsadil na jednoduchost. Samotný vstup do prodejny je podmíněn vlastnictvím bankovní identity a stažením speciální aplikace DoKapsy od ČSOB v mobilním telefonu.


Jak probíhá nákup

  1. 1. Stáhněte si mobilní aplikaci DoKapsy od ČSOB (aplikace je určena i pro ty, kteří nemají u ČSOB účet).
  2. 2. Zaregistrujte se do aplikace.
  3. 3. Pro vstup do obchodu použijte QR kód ve svém mobilním telefonu.
  4. 4. Vezměte si košík a nakupujte.
  5. 5. U pokladny naskenujte zboží.
  6. 6. Potvrďte nákup a zaplaťte platební kartou/mobilním telefonem.
  7. 7. Pro odchod z prodejny naskenujte opět QR kód z aplikace.

Jak je prodejna zabezpečena proti krádežím

Každý zákazník je jednoznačně identifikován prostřednictvím bankovní identity
Prostor automatizované prodejny je kompletně pokryt kamerovým systémem
Prodejna je napojena na pult centrální ochrany, přičemž při každém vstupu zákazníka do prodejny je systém aktivován

REKLAMA