Angličané udělili Oscara Zuzaně Boudové

Jednou hvězdou v soutěži Great Taste Awards ocenila porota nedávno tři delikatesy ze Znojma. Jsou to – Jahody s anglickou růží extra džem, Bezové želé se zlatem a Bílý chřest nakládaný. Vytvořila je Zuzana Boudová se svým manželem Ottou. Tohoto prestižního klání ve Velké Británii, kterému se také říká „Gastronomický Oscar“, se zúčastňuje od roku 2015 každoročně, a vždy získá cenu. Spolu s těmi letošními je jich už patnáct. Všechny tři lahůdky jsou na našem trhu. „Jahodový džem jsem doplnila lístky zvláště voňavé anglické růže David Austin, kterou pěstujeme na naší zahradě. Bezové želé jsem vyrobila z květů černého bezu sbíraných v čisté přírodě v okolí Znojma. Jeho vůni a chuť doplňují bezové kvítky a plátky 24 karátového potravinářského zlata. Podle slov porotců je to koncentrace anglického léta ve skleničce. Bílý chřest, který je výjimečný svou křupavostí a lahodností, jsem naložila do našeho znojemského sladkokyselého nálevu. Dá se jíst jako nakládané okurky,“ přibližuje Zuzana Boudová, která je původní profesí marketingová manažerka.


Z pátečních Okurkových slavností ve Znojmě si odnesla první cenu v soutěži Královská okurka, v kategorii „Výběrová okurka“ určené pro komerční výrobce. Boudovi ve stánku na slavnostech tradičně nabízeli jejich originální kvašáky, nakládané okurky, a to jak klasické, tak v hořčičné omáčce, okurkový sirup, okurkový salát i džemy z netradičních druhů ovoce. Nechyběla ani jejich Okurkovka, což je v podstatě marmeláda připravená z nakládaných okurek doplněná koprem a kořením, které se používá do nálevu na okurky. Je ideálním doplňkem k masu, k sýrům, ke grilovaným jídlům nebo na kanapky a chlebíčky.
Zuzana Boudová a její manžel Otto ve své malé rodinné firmě zpracovávají především místní ovoce a zeleninu. Proto ne náhodou mají jejich výrobky úspěch v našich soutěžích, jakými jsou – Znojemsko regionální produkt, Regionální potravina Jihomoravského kraje, Chuť jižní Moravy, Zlatá chuť jižní Moravy nebo Česká chuťovka. Podnikatelka v gastro si také váží ocenění z největší světové marmeládové soutěže The World’s Original Dalemain Marmalade Awards, které jí bylo uděleno celkem třikrát.

REKLAMA