Adventní trhy skončily, dřív než začaly

Skeptici to čekali, optimisté doufali, že se tak nestane. Nouzový stav ale přišel a zrušil adventní trhy i programy ve městech a obcích. Část aktivit ale ve Znojmě zůstala zachována.

„Každý čtvrtek se rozezní koledy z radniční věže, navštívit můžete ohradu s ovečkami na Hradní ulici, při troše štěstí potkáte od čtvrtka do neděle v historických ulicích ponocného, nařízení nám také dovolují pokračovat v programu městského divadla,“ přibližuje ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

V provozu je i letošní novinka na Komenského náměstí. „Vyhlídkového kola mezi Horním a Středním parkem se opatření dotknou, ale nezamezí jeho provoz. V tuto chvíli víme, že zájemci musí prokázat bezinfekčnost, kterou bude provozovatel kontrolovat a že je potřeba dodržovat bezpečné rozestupy. O krásný výhled z ptačí perspektivy ale návštěvníci nepřijdou,“ nastínil, znojemský místostarosta Karel Podzimek, v jehož gesci je kultura.

Jmelí, různé vánoční ozdoby a dekorace si lidé koupí na celoročním trhu, který se přesunul do spodní části Masarykova náměstí. Opatření vyhlášená od 26. listopadu platí třicet dnů. O osudu koncertů v kostele svatého Mikuláše a programu Silvestra se rozhodne v následujících dnech. Informace o tom zájemci najdou na webu a Facebooku Znojemské Besedy.

V provozu zůstává kluziště na Sokolské ulici s kapacitou omezenou na 100 bruslařů, na Horním náměstí jich může bruslit 20. I zde je třeba prokázat bezinfekčnost.

Lidé, kteří se chtějí zapojit do projektu Splněná přání, si obálku se jménem a věkem dítěte ze sociálně slabší rodiny, ať už je z Domova pro matky a otce v tísni nebo mu pomáhá rodinný asistent znojemské Charity, vyzvednou v infocentru na Obrokové (původně měly být pod vánočním stromem na Masarykově náměstí). Dárky pak do 13. prosince přinesou do infocentra. Otevřeno zůstává Jihomoravské muzeum i Městská knihovna Znojmo, hraje se ve znojemském Městském divadle.

REKLAMA